Dzień 9 – Florida Keys -> Everglades NP

O 8:00 rano byliśmy w marine motocyklem, obok łodzi naszego przyszłego kapitana. Zostaliśmy zaproszeni na pokład Madre Maria. Dogadaliśmy szczegóły, motocykl i miejsce na łodzi zostało przemierzone (stopami 😉 ), wpisaliśmy się na listę załogi i po niespełna godzinie byliśmy „po słowie”. Płyniemy w poniedziałek (jeśli oczywiście pogoda nie pokrzyżuje tego planu) umówiliśmy się jeszcze na kontakt w sobotę w celu potwierdzenia pogody. Pożegnaliśmy się z Kiwi’m i wróciliśmy na kemping. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Należało zaktualizować plan: skoro mamy 5 dni do rejsu, postanowiliśmy przejechać Everglades NP, Big Cypress NP, Key Biscayne i wrócić na Stock Island w niedziele wieczorem, by w poniedziałek o 8 rano być gotowym do załadunku motocykla na pokład łodzi.

W takcie pakowania naszego biwaku poznaliśmy nowych sąsiadów: Monikę i Pascala – podróżników ze Szwajcarii którzy postanowili swoim małym kamperem przejechać USA i Kanadę w ciągu 9 miesięcy – niezmiennie trzymamy za Was kciuki i pozdrawiamy!!

Opuszczając kemping pojechaliśmy jeszcze zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z nadzieją że to się rzeczywiście może udać!!!!

Wracając zatrzymaliśmy się obejrzeć Tarpony:

Pelikany (brunatne) mocno zaznaczały swoją obecność i sygnalizowały ze też są głodne 😉

Ślady huraganu Irma gdzieniegdzie ciągle jeszcze mocno widoczne:

Trasa do Homestead tym razem przez North Key Largo:

9

2 myśli na temat “Dzień 9 – Florida Keys -> Everglades NP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s