ELEKTRONIKA I PRZYDATNE GADŻETY

INTERCOM

System komunikacji z którego wcześniej korzystaliśmy to wersja przewodowa, oparta na zestawach H-D. Krótka historia jest taka, że zwyczajnie mieliśmy już zestawy słuchawkowo mikrofonowe do kasków. Jako że Electra Glide Classic fabrycznie nie jest wyposażona w system komunikacji, centralka ze wzmacniaczem została dorobiona do naszych potrzeb. Największym plusem tego rozwiązania, a jednocześnie wadą jest to, że jest to zestaw przewodowy. Z jednej strony nie musimy go ładować, ale niestety kable mają tendencje do łamania się i trzeszczenia, co jest dużym dyskomfortem… 

Aktualnie korzystamy z systemu bezprzewodowego Cardo Pack Talk Bold i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Szerzej o interkomach pisaliśmy we wcześniejszym wpisie, do przeczytania tutaj.

NAWIGACJA

Dobra i sprawdzona nawigacja to „połowa sukcesu” w podróżach motocyklowych! No dobrze – może nie połowa, ale przyznacie, że ma bardzo istotne znaczenie. 

Aktualnie używamy dwóch nawigacji motocyklowych: Garmin Montana 610 i TomTom Rider 550. Pisaliśmy o tym szerzej we wcześniejszy wpisie, do przeczytania tutaj.

JUMP STARTER

Awaryjne odpalanie motocykla zdarzało mam się chyba w każdej podróży… Niestety jak się domyślacie że nocując na odludziu ciężko o kogoś z samochodem i przewodami rozruchowymi a akcja na „popych” przy w pełni obładowanym sprzęcie była by dość karkołomnym zadaniem… Od dawna myśleliśmy o jump starterze jako obowiązkowym wyposażeniu na wyprawę. W najbliższą podróż zabieramy ze sobą nowy produkt Green Cell’a który łączy w sobie funkcje awaryjnego uruchamiania silników, powerbanka oraz ładowarki do 12V akumulatorów. 

POWERBANK i LADOWARKI USB 

W dobie wszechobecnej elektroniki porządny power bank i niezawodna wieloportowa ładowarka USB są akcesoriami nie do przecenienia tym bardziej że urządzeń które musimy ładować w podróży nie ubywa… zatem na bazie wcześniejszych doświadczeń postanowiliśmy zaufać marce Green Cell – specjalistom w zakresie tego typu sprzętu i wyposażyć się w ich nowe produkty na naszą kolejną podróż.

Ładowarki USB, power bank, akumulatory, przewody do ładowania i przesyłu danych

  • Zabezpieczenie telefonów komórkowych – Lifeproof FRE cases
  • Dyski twarde do przechowywania danych – ADATA
  • Rezerwowy telefon – na wszelki wypadek
  • Organizer na przewody, przejściówki, dyski twarde
  • Mocowanie elektroniki system – RAM Mount