SPRZĘT

Wielu z Was często pyta nas o sprzęt z którego korzystamy w trakcie naszych podróży. Czym się kierowaliśmy wybierając konkretny asortyment, jakie są jego wady i zalety i zwyczajnie, co się nam w nim podoba, a co nie.  Postanowiliśmy Wam troszeczkę opowiedzieć, a właściwie napisać o naszym wyposażeniu które na czas naszej podróży staje często jedynym z którego korzystamy.

czytaj więcej

Każdy zakupiony przez nas sprzęt jest dokładnie przemyślany. Najpierw wiele czytamy, rozglądamy się na rynku, a także pytamy innych doświadczonych podróżujących motocyklistów i fotografów. Dokonując wyboru kierujemy się funkcjonalnością, jakością, innowacyjnością, a także ceną. Podróżując motocyklem szczególnie w 2 osoby ważny jest każdy gram i centymetr sześcienny wolnej przestrzeni. Z doświadczenia wiemy, że w zakresie pakowania, parotygodniowa podróż niewiele różni się od kilku miesięcznej – bagaż bezwzględnie musi być zoptymalizowany.
Kliknij ► wybrany sprzęt i przeczytaj więcej.

Jeśli masz pytania lub chciałbyś poznać szerzej naszą opinię na temat któregoś
z używanych przez nas produktów, zapraszamy do kontaktu !

motocykl: HARLEY-DAVIDSON FLHTC ’97

Harley-Davidson Electra Glide Classic’97 to motocykl, którym możemy, z niemałym bagażem, w możliwie swobodnie i komfortowo przemieszczać się w długiej podróży. Mimo wrażenia jakie sprawia na pierwszy rzut oka jest w miarę prostym (gaźnikowym) modelem, pozbawionym newralgicznych rozwiązań, które mogłyby nas zatrzymać i uniemożliwić dalszą trasę.

Nasz motocykl jest dosyć prostą konstrukcją, mimo pozornie skomplikowanego wyglądu. Ponad dwudziestoletni sprzęt na przestrzeni lat użytkowania przeszedł nie jedno. Niektóre części, zwyczajnie się zużyły i trzeba było je wymienić. Niektóre z rozwiązań projektowych wówczas stosowanych, na przestrzeni lat użytkowania przez wielu użytkowników tych motocykli okazały się nie do końca trafione. Projektanci poprawiali je w kolejnych, nowszych edycjach tych motocykli.

Przed podróżą do Ameryki Centralnej nasz motocykl przeszedł gruntowny remont w którym oprócz doprowadzenia go do fabrycznego stanu technicznego zmodyfikowaliśmy niektóre rozwiązania celem poprawienia właściwości eksploatacyjnych i dostosowania motocykla do naszego sposobu podróżowania. Więcej o modyfikacjach motocykla oraz czym się kierowaliśmy wprowadzając nasze pomysły na te rozwiązania możecie przeczytać w zakładce Modyfikacjie i wyposażenie motocykla.


sprawdź co mamy w naszym podróżnym bagażu: