Dzień 17 – Cienfuegos -> El Nicho -> Trinidad -> Sancti Spiritus

W zasadzie spakowani do drogi o 8 rano poszliśmy na śniadanie. Kubński standard serwowany w kwaterach prywatnych wyglądał następująco:

Kawa i trochę mleka, sok owocowy, jajko w postaci omletu, jajecznicy lub sadzonego, kawałek wędlinki (parówki), pieczywo (najczęściej bułka), kawałek sera i odrobina masła.

Gotowi do drogi, żegnamy nasze gospodynie i jedziemy jeszcze na chwile obejrzeć Cinfuegos za dnia.Jak przewieźć drabinę na rowerze?  A tak:Cinfuegos Downtown:Palacio de Valle:Plaza José Marti:OLYMPUS DIGITAL CAMERATransport publiczny:

Zgodnie z wieczornymi ustaleniami, dziś najpierw jedziemy na wodospady do El Nicho. Polecano nam to podobno urokliwe miejsce, więc uwzględniliśmy je w planie dnia. Trasa zapowiadała się widokowo, w zasadzie już od samego wyjazdu z miasta…Przydrożny spożywczy, albo warzywniak, a może mięsny…trudno ocenić

..i zaczęły się górkiJuż po kilku kilometrach przekonaliśmy się, że warto było tu przyjechać! El Nicho w parku Topes de Collantes to mniejsze i większe kaskady, oczka wodne i wodospady.img_7817….a na szczycie widok rekompensujący każdą kroplę potu 😉Amerykańskie gabloty sprzed czasu rewolucji – To lubimy!Trasa do Trinidad’u:Wjeżdżamy do Trinidadu. Prowadzenie ciężkiego jednośladu po ścisłym centrum nie jest łatwą sztuką, spójrzcie na nawierzchnię.

Monocykl zaparkowany – idziemy zwiedzać:Kubańska muzyka na żywo! …zwiedzanie może chwile poczekać! „Amigos! Chan chan  por favor! ” … „Ok: Chan chan! „  i zagrali nam!  (i zakręciła się łezka wzruszenia 😉 ) Mohito i cygaro smakowało wyjątkowo!OLYMPUS DIGITAL CAMERAPalacio Cantero – dawna rezydencja rodziny Cantero – cukrowych bogaczy, obecnie miejskie muzeum.OLYMPUS DIGITAL CAMERAWidok z wieży muzeum miejskiego.Selfie z wieży pałacowej…i zejście nie spełniające żadnych norm . OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERASzczęśliwe dzieciństwo bez dobrodziejstw współczesnej cywilizacji.OLYMPUS DIGITAL CAMERA… może fotkę?W sklepach wszystko jest – półki się uginają…OLYMPUS DIGITAL CAMERAuliczne rozrywki – dominoTakie piktogramy w kibelkach się widuje …i wszystko jasne ;)OLYMPUS DIGITAL CAMERAW trasie do Sancti Spiritus drogą nr 12Podjeżdżamy jeszcze do Manaca Iznaga w Valle de los Ingenios – historyczny region uprawy trzciny cukrowej. W 1988 roku wpisany wraz z pobliskim miastem Trinidad na listę światowego dziedzictwa UNESCO.45-metrowa dzwonnica zbudowana w 1816 przez właściciela Alejo Maria Iznaga y Borrell, z której nadzorcy obserwowali pracę niewolników. Dzwon zawieszony pod dachem oznajmiał początek i koniec pracy niewolników, jak również czas modlitwy porannej, południowej i popołudniowej.Kubańska kreatywność…torebki z „zawleczek” z puszekOLYMPUS DIGITAL CAMERAPejter to do Ciebie: można z psem? Można! 😉Tuż przed zmrokiem docieramy do Sancti Spiritus, w miarę szybko, po raz kolejny  nocleg znajduje nas sam 😉 szybko zrzucamy bagaż, parkujemy motocykl w garażu i lecimy na miasto trochę pozwiedzać.Na rynku trafiamy na wystawę zdjęć z pogrzebu Fidela. Uroczystości pogrzebowe zaczęły się w Hawanie natomiast, Wódz Rewolucji został pochowany w Santiago de Cuba – kondukt żałobny przejechał przez cały kraj – ponad 800 km…AptekaWieczorne nabożeństwoSalon kosmetycznyPunkt Wi-fiOLYMPUS DIGITAL CAMERA

17

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s