Testy opon ADV

Poprzednio pisaliśmy o naszych nowych oponach ADV – Bates Baja 90 i o wrażeniach z pierwszych kilometrów jazdy Grzegorza solo po asfaltowych drogach, jak i po szutrowych. Przyszedł czas na testowanie opon podczas jazdy w dwie osoby i w trochę bardziej wymagających warunkach.

Pierwsze jazdy motocyklem w dwie osoby na testowanych oponach nie zmieniły pierwszego, pozytywnego wrażenia, które pozostało po jeździe solo. Warunki trakcyjne podobne jak przy jeździe w pojedynkę, strefa komfortu w takim samym przedziale prędkości, to jest do 120 km/h. Jedyna różnica w odczytach z TPMS’u: ciśnienie zwiększa się o około 0,2 bara dla przodu i 0,5 bara dla tyłu, natomiast temperatura powietrza wewnątrz opon wzrasta odpowiednio o 10 i 25 st C – a to już, jeśli chodzi o tył, dość duża wartość. Oczywiście mowa tu o jeździe na asfalcie z przelotową prędkością 120 km/h.

Jazda w deszczu, w 2 osoby – bo taka również miała miejsce, jak na razie nie nastręcza dodatkowych uciążliwości – w zasadzie jest ta samo jak na suchym! …ale puki co nie chwalmy dnia…

Mamy za sobą również jazdy w klimatach regularnego off-roadu! Były leśne ścieżki, trawiaste i piaszczyste dukty, kamieniste i szutrowe szlaki, było również błoto (może nie ekstremalne, ale jednak) i przejazdy przez zalane szlaki. W każdym z wymienionych przypadków motocykl, biorąc pod uwagę swoją charakterystykę, zachowuje się stabilnie i pewnie się prowadzi. W każdych z powyższych warunków mamy niemalże pewność, że wyjdziemy o własnych siłach. Jest MOC!!!

Pierwsze 1000 mil za nami! Testy trwają.  CDN…

Przeczytaj także poprzedni wpis:

Nowe opony ADV

W trakcie naszej ostatniej wyprawy po Ameryce Centralnej wielokrotnie przekonaliśmy się że coraz częściej zdarza się nam jeździć odcinkami dróg odstającymi nieco od standardów, do których przyzwyczailiśmy się podróżując po Europie czy USA. Wielokrotnie musieliśmy się zmierzyć z odcinkami dróg o szutrowej (kamienistej lub piaszczystej) nawierzchni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s