Przygotowania: Lipiec – Grudzień 2018

W połowie maja nasz motocykl przypłynął do Polski. Niemalże tuż po odbiorze z Urzędu Celnego pojechaliśmy na Super Rally do Bydgoszczy.

Sezon 2018 był wyjątkowy. Pogoda dopisywała, często bywaliśmy na Jurze, wykorzystując ten czas również na ćwiczenia terenowe – babcią po bezdrożach 🙂

Początkiem lipca pojechaliśmy z Przyjaciółmi do Pragi na koncert Rolling Stonesów, a także celebrować 115 rocznice urodzin marki Harley-Davidson.

Po powrocie, w połowie lipca, Electra trafiła na warsztat do „TRUE CYCLES” gdzie Łukasz wziął ją w swoje ręce. Jak się okazało stopień zużycia motorka był dość znaczny…. w końcu licznik przeskoczył jakieś  26 tyś mil temu. Przeliczając na kilometry – 200 tyś pękło.

Cytując Klasyka: Pamiętajcie – wbrew pozorom starego Harleya nie jest tak łatwo zatrzymać” 😉

Zaczęliśmy remont! …generalny

Zmienione tylne zawieszenie: amortyzatory Wilbers 14″, wahacz z stosowany w modelach Touring po 2001 roku, podobnie tylny zacisk hamulcowy oraz oś tylnego koła. Oświetlenie LED tylnego kufra.

Oświetlenie Lightbar LED Daymaker, pływające tarcze hamulcowe EBC.

Węższa listwa tylnych kierunkowskazów z mocowaniem tablicy rejestracyjnej. Układ wydechowy  2w1 ze stali nierdzewnej (monolit) z regulacją głośności.

Dłuższe i sztywniejsze od standardowych tylne amortyzatory, pływająca tylna tarcza hamulcowa, wzmocnione mocowanie kufrów bocznych oraz stabilizator ramy.

W połowie listopada motocykl został przywrócony do stanu fabrycznego.  Poprawione zostały również szeroko pojęte błędy projektowe, które wychodziły na przestrzeni lat w tych modelach.

…zaczęły się jazdy testowe i docieranie sprzętu:

W grudniu kiedy pogoda już mocno utrudniała jazdę, Elektra została odrobinę doposażona turystycznie.

Przed Nowym Rokiem motocykl był gotowy do podróży i czekał na wysyłkę.

Półroczne „dzieło” ukończone! Doktor Łukasz zrobił mega robotę! Tak wygląda nowa 22-letnia Electra Classic Adventue 🙂

Łukasz – w tym miejscu jeszcze raz: bardzo Ci dziękuję za mega zaangażowanie, świetną robotę, ultra cierpliwość, profesjonalne podejście, czas i poświęcenie się temu tematowi. Dzięki Brachu!

22.01.2019r przyszedł czas na wysyłkę motocykla. Nasza Electra została zapakowana w skrzynię i wysłana przez Hamburg do Miami… 

Cały projekt tzw. Electra Adventure przez ostatnie miesiące pochłonął sporo czasu i zaangażowania wielu życzliwych nam osób. W tym miejscu chcemy również serdecznie podziękować Wam kochani: Arek i Molka z AJ Motor Team, Zbyszek Szatan, Sławek Jędrysiak, Arek Wybrańczyk, Patryk Roy i Wszystkim Wam zaangażowanym w ten projekt. CDN…

Jedna odpowiedź na “Przygotowania: Lipiec – Grudzień 2018

  1. Toż to była totalna kapitalka. Bajka warsztatowa . Podziwiam i kibicuję całym sercem . Wbrew pozorom trochę rodzinnie w tym tkwię . Czuję zapach warsztatu i ten widok , głowic do planowania i takie tam prześladuje mnie od dziecka . U mojego taty długopisy są zaparkowane w tłoku z Ferrari. Gratuluję i życzymy powodzenia .

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s